Wznoszenie hal ze stali

Rozwój przemysłu wiąże się nie tylko z rozwojem technologicznym, ale także z rozbudową infrastruktury. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw decyduje się na ulokowanie swoich zysków w budowę nowych hal. Najczęściej wybieranym rodzajem konstrukcji jest wznoszenie hal ze stali – ponieważ są to konstrukcje lekkie, szybkie w montażu, a przede wszystkim znacznie tańsze od tych murowanych czy żelbetowych. 

Zalety budowania hal stalowych 

hale stalowe w łódzkimWznoszenie i projektowanie hal stalowych należy do bardzo skomplikowanych zagadnień z zakresu wytrzymałości konstrukcji i cech technicznych materiału. Normy, którymi należy posługiwać się podczas tworzenia poszczególnych części konstrukcji wykonanych z blachownic i kształtowników stalowych jest bardzo długa i skomplikowana. Rozróżnia się wiele sytuacji obliczeniowych, które są uzależnione od wielu czynników dodatkowych. Pomimo tego, cieszą się one bardzo dużą popularnością, ponieważ stal posiada bardzo dobre parametry wytrzymałościowe, co pozwala na uzyskiwanie bardzo dużych rozpiętości pomiędzy poszczególnymi rzędami słupów nośnych. Dzięki temu hale stalowe w łódzkim zyskują bardzo duże rozpiętości, a co za tym idzie wewnątrz budynku jest bardzo duża przestrzeń użytkowa. Oprócz tego bardzo łatwo jest w nich zainstalować ciężkie maszyny powodujące drgania – słupy wykonane ze stali są posadowione na stopach fundamentowych, dzięki czemu wszystkie maszyny posiadają swoją podporę. 

Takie podejście sprawia, że znacznie łatwiej jest rozwiązać projektantom sposoby związane z tłumieniem drgań powstających podczas procesu produkcyjnego. Pod stalowymi legarami łatwo jest zainstalować klimatyzację czy wentylację mechaniczną, co również jest zaletą w bardzo dużych obiektach – szczególnie, jeśli przedsiębiorstwo wykorzystuje procesy termicznej obróbki tworzyw.