Wydajny rębak do gałęzi

Każdego dnia do tartaków innych zakładów przetwórstwa drzewnego trafiają kolejne sztuki pni wycinanych w polskich lasach. Zważając na wartości drewna nie możemy pozwolić sobie na to by duża jego ilość się marynowała. Obecnie z drewna wytwarza się całą masę przydatnych przedmiotów jednak podczas ich produkcji znaczna część drewna to odpadki. Istnieją jednak pewne sposoby na to  by te odpadki przetwarzać.

Sprawdzone rębaki przemysłowe

rębak do gałęzi spalinowyZapewne wielu z Państwa nawet nie zdaje sobie sprawy z tego że meble, które posiadamy w domach powstają z drewna. Nawet jeśli nie jest to lite drewno to i tak w znacznym stopniu w naszych meblach występuje w formie wiórów. Wióry drzewne generowane są przy użyciu rębaków przemysłowych. W związku z tym rębak do gałęzi spalinowy czy też elektryczny w znacznym stopniu przyczynia się do procesu powstawania mebli. Świetnym rodzajem rębaków są wersje ciągnikowe, które do zasilania wykorzystują wał połączony z blokiem silnika. To co wyróżnia te urządzenia i sprawia że są one tak bardzo cenione to również mobilność. Urządzenia te po podłączeniu do traktora mogą bardzo łatwo zmieniać miejsce w którym będą wykonywać swoją pracę. Moc rębaków przemysłowych jest  wprost nie do opisania. Ten typ urządzeń bez żadnego problemu jest w stanie poradzić sobie z rozdrobnieniem nawet całych drzew. Jednak najczęściej używany jest on po prostu do rozdrabniania gałęzi oraz ścinek generowanych przez piły tartaczne.

Wkład rębaków przemysłowych w proces powstawania mebli oraz płyt używanych w nowoczesnym budownictwie jest wprost ogromny. Dzięki tym urządzeniom kupowane przez nas meble są o wiele tańsze niż wersje wykonane z litego drewna. Niekiedy spotkać możemy również rębaki w wersji ogrodowej które służą do usuwania gałęzi.