Wybór pościeli w rozmiarze 135×100

Kiedy urodził się nam syn nie do końca wiedziałam co do czego. Nie miałam pojęcia w jakiej pościeli powinien spać, jakie łóżeczko wybrać oraz jakie akcesoria są niezbędne przy takim niemowlaku. Niemniej jednak w czasie ciąży miałam czas, aby przygotować się na nadejście potomka.

Dla kogo są pościele o wymiarze 135×100?

pościel 135x100W związku z tym chętnie sięgałam po rady koleżanek i rodziców. Czytałam także różne informacje dostępne w prasie i Internecie. Dzięki temu wiedziałam, że dla małego dziecka pościel powinna być w odpowiednim rozmiarze. Dlatego właśnie wybrałam pościel 135×100. Uznałam, zresztą słusznie, że większa pościel w małym łóżeczku może być problematyczna. Poza tym malutki człowiek nie potrzebuje dwa razy większej pościeli. Pościel o wymiarze 135×100 centymetrów w zupełności mu wystarczy. To nie tylko wygoda, ale i bezpieczeństwo. Dziecko podczas snu może nakryć się zbyt mocno pościelą o dużych wymiarach. Wymiar pościeli powinien być dopasowany do wieku dziecka. Ponadto pościel powinna być antyalergiczna i wykonana z bardzo dobrej jakościowo bawełny. Aby dziecko podczas snu się nie pociło, należy zadbać o to, aby jego okrycie było oddychające i przepuszczające powietrze. To bardzo ważny aspekt. Niemniej jednak na ten temat jest bardzo dużo informacji oraz literatury. Pościele dziecięce w tym wymiarze są dostępne w przeróżnych, kolorowych wzorach, które prezentują postacie z bajek oraz różnego rodzaju ilustracje i nadruki. Pościel może wykonana także z białego materiału. Kolor zależy od osobistych preferencji i gustu rodziców.

W każdym bądź razie, należy pamiętać o tym, aby pościel była dobrana do wieku dziecka i nie była dla niego ani za duża ani za mała. Warto mieć na uwadze to, że dziecko nie powinno się plątać w pościeli, tylko czuć się w niej bezpiecznie i komfortowo. Wtedy rodzice też będą spać spokojniej.