Wybór działki budowlanej

Jeśli już dojrzejemy do podjęcia decyzji o budowie własnego domu, staniemy przez sporym wyzwaniem jakim jest znalezienie i zakup odpowiadającej nam działki budowlanej. Oczywiście nasze poszukiwania musimy zacząć od ustalenia lokalizacji i przede wszystkim budżetu. Warto obie te kwestie dobrze przemyśleć, bowiem błąd na tym etapie będzie ciągnął się za nami przez całe życie.

Ile kosztuje działka budowlana?

działki budowlane inowrocławNie każda znaleziona przez nas działka będzie działką budowlaną. Warto więc zorientować się w temacie, bowiem działka budowlana charakteryzuje się określonymi parametrami. Są to między innymi media, czyli woda, prąd i często gaz oraz odpowiednie oznaczenie gruntu w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Wszystkie działki budowlane działki budowlane inowrocław, jakie można znaleźć w internecie powinny też mieć odpowiednią powierzchnię, ponieważ warunki zabudowy określają stosunek wielkości domu do wielkości działki, tak więc kupując za małą działkę, ograniczymy sobie dość mocno wybór ciekawego i interesującego nas projektu budowlanego. Przed dokonaniem zakupu działki warto zrobić rekonesans i osobiście udać się do najbliższych sąsiadów, by wypytać ich o ewentualne problemy charakterystyczne dla terenów, na których położona jest nasza potencjalna działka. Dodatkowe informacje uzyskamy także w gminie, a przede wszystkim w dziale ksiąg wieczystych, gdzie zapisano w formie prawnej wszystkie najistotniejsze informacje dotyczące naszej działki.

Zakup działki to nie kupno nowych ciuchów, wiec musi być bardzo dobrze przemyślany. Zakup ten wiąże się często z wydatkiem wszystkich naszych oszczędności, więc należy brać pod uwagę fakt, żeby dokonując zakupu zostawić sobie tak zwaną poduszkę finansową rzędu kilkunastu tysięcy złotych.