Uroczystość chrztu dziecka

Chrzest to bardzo ważna chwila zarówno w życiu rodziców jak i w życiu dziecka. Mimo, iż maluszek nic nie rozumie to chrzest jest wstąpieniem do życia katolickiego i obmywa z grzechu małą istotę. Dlatego rodzice chcą aby ta uroczystość była wyniosła i zapraszają niemal całą rodzinę na to wydarzenie.

Jak przygotować się do chrztu?

ubranka do chrztu dla dziewczynekKiedy nadchodzi moment, w którym chcemy ochrzcić nasze dziecko musimy spełnić pewne warunki. W tym celu idziemy do proboszcza parafii, do której przynależymy i prosimy o ochrzczenie dziecka. Ksiądz proboszcz najpierw pyta czy jesteśmy czynnymi katolikami oraz czy mamy rodziców chrzestnych. Jeśli obie odpowiedzi są twierdzące można ustalić datę chrztu. Chrzty wyprawiane są zazwyczaj w weekend podczas mszy. Po wyborze daty musimy udać się jeszcze na nauki, w których ksiądz powie po kolei jak chrzest będzie wyglądał. Kiedy sprawy kościelne mamy już za sobą przychodzi czas na wybór sali. Musi być ona odpowiednia do liczby zaproszonych gości. Do tego musimy również wybrać menu. Potem należy zająć się zaproszeniami i wręczyć je każdemu osobiście. Kiedy już jesteśmy prawie na końcu przygotowań, trzeba zająć się ubiorem. W sklepie z odzieżą niemowlęcą znajdziemy przepiękne ubranka do chrztu dla dziewczynek. Możemy tradycyjnie wybrać białą sukienkę i do tego czapeczkę, a gdy jest zima to dobrać białą kurteczkę oraz białe rajstopki. Wtedy nasza dzidzia stanie się białym aniołkiem. Możemy również wybrać bardziej nowoczesny ubiór i połączyć ze sobą czerń i biel.

Kiedy już wybierzemy odpowiednie ubranko dla naszego maluszka nie można zapomnieć o sobie i dla siebie też kupić coś ładnego. Na ciuszki dla swojego dziecka nie warto oszczędzać, przynajmniej w takiej sytuacji, gdyż potem takie ubranko do chrztu można odsprzedać.