Rejs łodzią po mazurskich jeziorach

Jak byłam dzieckiem to byłam pierwszy i ostatni raz na Mazurach, aż do tego roku. Bardzo chciałam tam wrócić, ze względu na piękno tego rejonu, ale jakoś nigdy nie było okazji. Dopiero kilka miesięcy temu kolega zaproponował mi rejs jachtem z grupą fantastycznych ludzi. I z racji tego, że nie miałam pomysłu na wakacje, z chęcią przystałam na ten pomysł. 

Wakacje na łodzi na Mazurach

czarter łodzi mazuryAż do tego roku na Mazurach miałam okazję być tylko raz, i to jak byłam dzieckiem. Zapamiętałam to miejsce bardzo pozytywnie, jako niezwykle piękne i beztroskie. Dlatego z miłą chęcią przystałam na pomysł mojego znajomego, który zaproponował mi rejs jachtem po mazurskich jeziorach. Jak chodzi o czarter łodzi mazury są bardzo obleganym kierunkiem, szczególnie latem, dlatego obawiałam się nieco, że będą tłumy. Okazało się jednak, że pomimo tak dużej ilości pływających po jeziorach jachtów, nie dało się tej ilości w żaden sposób odczuć. W końcu są tam naprawdę duże akweny wodne i ta ogromna przestrzeń rozproszyła tłumy. Pierwszy raz pływałam kilka dni łodzią po jeziorach. Obawiałam się nieco choroby morskiej, okazało się na szczęście, że bezpodstawnie. Czułam się rewelacyjnie a piękno tamtych rejonów i fantastyczne towarzystwo spowodowały, że wypoczęłam psychicznie, odrywając myśli od codziennych problemów. Wyprawa łódką tak bardzo przypadła mi do gustu, że już ustaliliśmy ze znajomymi, że w przyszłym roku wybierzemy się w podobną podróż, ale gdzieś za granicę, na przykład w rejony Morza Śródziemnego.

W tym roku miałam okazję przeżyć niesamowite wakacje. Nie dość, że wróciłam na ukochane przeze mnie Mazury, to jeszcze pierwszy raz w życiu pływałam jachtem. I to cały tydzień. Taki wypada bardzo mi się spodobał, więc za rok planujemy wyczarterować łódź gdzieś na południu Europy.