Podlewanie wodą trawnika

W okresie letnim, gdy jest bardzo gorąco należy podlewać trawnik, aby cały czas był zielony i nie uległ wysuszeniu podczas ulanych dni. Trawnik jest poniekąd ozdobą naszej działki czy podwórka. Dlatego należy dbać o niego tak samo jak o roślinki i kwiaty w ogródku czy w domu.

Odpowiednie nawadnianie trawników

nawadnianie trawnika w RadomiuNawadnianie trawników w okresie letnim, a szczególnie w bardzo gorące dni jest bardzo ważne. Nawadnianie trawnika w Radomiu polega na zamontowaniu specjalnego urządzenia. Wystarczy włączyć wodę i wówczas trawnik sam się nawadnia. Trawnik powinno się nawadniać dwa razy w tygodniu dla uzyskania zamierzonego efektu. Najlepiej robić to rano. Ważne jest to, że cały system nawadniania nie instalujemy pod powierzchnią ziemi. Jedynie wystarczy go rozłożyć na ogrodzie, podłączyć do studni, czy do kranu i włączyć wodę na jakiś czas. W tej chwili możemy zrelaksować się i usiąść na tarasie z dobrą książką. Najlepiej zaopatrzyć się w zraszacze trawników, z których woda delikatnie wsiąka w głąb ziemi. Nie może być to zbyt silny strumień, bo wówczas możemy jedynie sprawić, że ziemia zrobi się zbita i bardzo twarda, a trawa nie będzie nam ładnie rosła. Szczególnie należy dbać o trawnik, który dopiero posadziliśmy. Można nawadniać go ręcznie za pomocą węża podłączonego do kranu. Jednak jeśli mamy bardzo duży trawnik to dużo lepiej zainwestować w zraszacz, który wystarczy rozłożyć w różnych odstępach, aby nawodnić odpowiednio cały trawnik.

Trawnik jest wizytówką naszego domu w pewnym sensie, o który należy dbać szczególnie podczas upalnych dni. Można zakupić cały sprzęt do zraszania trawnika. Kosztuje on ok stu złoty, a może służyć przez wiele długich lat. Dlatego można powiedzieć, że jest to bardzo opłacalna inwestycja na przyszłość.