Płyty wysokopołyskowe – innowacja w meblarstwie

Obok tradycyjnych, lakierowanych płyt akrylowych, obecnie na rynku meblarskim dostępne jak innowacyjne rozwiązanie w postaci płyt wysokopołyskowych. To alternatywne rozwiązanie zyskuje coraz większą popularność wśród producentów mebli.

Płyty wysokopołyskowe – meble w dobrym guście

płyta wysokopołyskowa Płyty te, podobnie jak tradycyjne płyty akrylowe, znajdują zastosowanie przede wszystkim jako idealne wykończenie różnego rodzaju mebli. Stosowana w postaci frontów, z uwagi na wysoką odporność na uszkodzenia oraz zabrudzenia, płyta wysokopołyskowa to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie trwałość i elegancję. Dostępne w wielu paletach kolorystycznych, z pewnością wkomponują się w wystrój wnętrza, a właścicielom mieszkania posłużą przez lata. Lakierowane płyty akrylowe o wysokim połysku to produkt coraz częściej stosowany przez wielu producentów mebli kuchennych, łazienkowych, czy pokojowych. Z uwagi na łatwość w obróbce, chętnie wykorzystywane także podczas produkcji mebli na wymiar. Dzięki swoim właściwościom płyty odporne są na promienie UV, a do ich pielęgnacji oraz konserwacji wystarczy specjalnie przeznaczone do tego mleczko. Świetnie sprawdzają się także w postaci różnego rodzaju blatów, płyt ozdobnych, wieńczących konstrukcje wykonane z mebli, jak zabudowa kuchenna, czy płyty ozdobne stosowane w salonie, w postaci półek lub w sypialni. Lekkie i trwałe elementy, które stanowią upiększenie mieszkania. Należy pamiętać, iż po zdjęciu folii ochronnej, następuje proces utwardzania się lakieru, który trwa około siedem dni. W celu jego przyśpieszenia stosuje się specjalne mleczka.

Płyty akrylowe o wysokim połysku to rozwiązanie alternatywne dla tradycyjnych frontów lakierowanych. Zwiększona wytrzymałość oraz intensywniejszy połysk nie tylko rozświetlają pomieszczenie, ale nadają mu również uroki.