Nowoczesne panele grzewcze

Większość osób decyduje się na zainwestowanie w systemy grzewcze już na wczesnym etapie swojego domu. Tworzenie centralnego ogrzewania jest wówczas znacznie wygodniejsze ponieważ możemy w odpowiednich miejscach wykonywać otwory pod prowadzenie rur. Obecnie jednak dostępne są też takie metody grzewcze, które nie będą wymagały zbyt dużo wierceń. 

Skuteczne promienniki podczerwieni

grzejniki na podczerwieńGeneralnie ogrzewanie zdecydowanie najczęściej kojarzy nam się z klasycznym żeberkowym kaloryferem, który umieszczany jest pod parapetem. Większość z nas zapewne w domu właśnie takie grzejniki posiada. Ciepło do nich dostarczane generowane jest najczęściej przez klasyczne kotły węglowe czy też piecyki na gaz. Jednak trzeba mieć też świadomość istnienia innych rozwiązań. Jedną z bardzo ciekawych opcji może być zamontowanie w naszym domu grzejników wykorzystujących energię elektryczną. W szczególności warto uwagę zwrócić na grzejniki na podczerwień. Urządzenia tego typu montowane są najczęściej na ścianach ale oczywiście nie jest to żadną regułą. Możemy bez problemu takie promienniki montować na suficie czy na różnych skosach. Ciekawą sprawą jest to, że wspomniane promienniki nie podgrzewają powietrza. Natomiast są one w stanie ogrzewać wszystko inne co znajduje się w pomieszczeniu. Gdy tylko uruchomimy nasz promiennik to bardzo szybko zacznie on nas ogrzewać i bardzo szybko zmieni się też temperatura w naszym domu.

Koszt związany z zainstalowaniem w naszym domu promienników podczerwieni jest zależny od tego jak dużą powierzchnię chcemy ogrzewać. Najczęściej jednak jest tak, że cena promienników do pomieszczenia o powierzchni 30 metrów kwadratowych wynosi nieco ponad 3 tys. zł. Jednak sporo zależeć może też od tego z jakim promiennikiem mamy do czynienia.