Kiedy stosować nawozy wapniowe?

Mocne ściany komórkowe chronią twoje uprawy, zapewniając zdrowszy wzrost i dłuższą trwałość. Wapń to wysokiej jakości składnik odżywczy, który poprawia jakość plonu i przedłuża okres przydatności do spożycia. Ponieważ mobilność wapnia w roślinie jest ograniczona, musi być dostarczana przez cały okres wzrostu, aby utrzymać odpowiedni poziom w tkankach roślinnych i aby zapewnić prawidłowy rozwój.

Wpływ nawozów wapniowych na wzrost roślin

nawozy wapniowe granulowaneWapń jest niezbędny do budowy ścian komórkowych. Zły dopływ wapnia zakłóca tę ważną funkcję, powodując zniekształcony wzrost i deformację wierzchołków korzeni, młodych liści i wierzchołków pędów. Ponadto słabsze komórki są bardziej podatne na ataki bakterii, grzybów i insektów. Wapń jest również zaangażowany w reakcje enzymatyczne i koordynację procesów wewnątrzkomórkowych. Niedobór wapnia jest zwykle pokazany jako miejscowa zgnilizna tkanek, a w konsekwencji zahamowanie wzrostu. Typowymi objawami są deformacja liści, oparzenia liści i oparzenia korzeni. Niedobór wapnia obniża także jakość zbiorów i skraca okres przydatności do spożycia. Nawozy z azotanu wapnia zapewniają wysoką jakość plonów roślin polowych. Nawozy wapniowe granulowane to seria nawozów na bazie azotanu wapnia, które łączą szybko działający azot azotanowy z wapniem i borem wzmacniającym wytrzymałość, zaprojektowane z myślą o uprawach polowych o wysokiej jakości, w celu poprawy wielkości, wytrzymałości, wyglądu i plonu. Azotan jest jedynym źródłem azotu, które ma synergistyczny wpływ na wapń i poprawia jego pobieranie.

Azotan wapnia wspomaga rozwój silnych ścian komórkowych, co prowadzi do poprawy jakości owoców, jak również trwałości. W końcu redukuje zgniliznę końcową kwiatów w uprawach, takich jak pomidory i papryka, jak również oparzenia liści w liściach.