Izolacja poddasza – jaką metodą?

 

Odpowiednie zaizolowanie poddasza jest bardzo ważne, nie tylko pozwoli nam bowiem to zapewnić odpowiedni komfort cieplny w domu oraz chronić konstrukcje przed wilgocią oraz rozwojem pleśni, ale także wpłynie korzystnie na ograniczenie wydatków związanych z koniecznością ogrzewania obiektu. Tu jednak pojawia się pytanie jaką metodę wybrać? 

Jaką techniką ocieplić poddasze?

izolacja poddaszy lubuskieObecnie metod za pomocą których można ocieplić poddasze jest dostępnych kilka, a co za tym idzie wiele osób nie wie do końca która z nich będzie w ich przypadku korzystniejsza. Po prawdzie zależy to od indywidualnych oczekiwań, niemniej by móc dobrać odpowiednie rozwiązanie, trzeba, chociażby pobieżnie znać specyfikę wszystkich tych, które mamy do wyboru. My tu powiemy, o dwóch, które na ten moment są najpopularniejsze – mianowicie ocieplanie za pomocą wełny mineralnej oraz pianki poliuretanowej. Pierwsza metoda jest dostępna na ryku dłużej, a co za tym idzie jest ona i bardziej rozpowszechniona. Daje ona dobre rezultaty, jeśli chodzi o poziom przenikania cieplnego,a  co za tym idzie jest skutecznym materiałem izolacyjnym, na plus także należy tu zaliczyć fakt, ze jest to materiał trudnopalny, a co za tym idzie bezpieczny. Należy jednak pamiętać, że sama wełna jest dość ciężka, co sprawia, ze nie na każde poddasze się nadaje jak i że czas montażu jest dość długi. Jeśli chodzi o piankę, to mamy tu porównywalne parametry jeśli chodzi o współczynnik przenikania, jest ona natomiast lekka dzięki czemu może być kładziona na delikatnych konstrukcjach dachowych. Sam montaż także jest bardzo szybki, również ze znalezieniem wykonawcy nie powinno być żadnego – nie brak na rynku bowiem ofert typu izolacja poddaszy lubuskie, kujawskie, pomorskie, śląskie, itd. A to znowuż daje nam sporo możliwości, jeśli chodzi o wybór oferty najbardziej dla nas korzystnej.

Oba przedstawione powyżej rozwiązania mają swoje zalety, dlatego każdy musi określić co dla niego będzie wygodniejsze i korzystniejsze. Warto zatem dokładnie porównać specyfiki obu metod, jak i sprawdzić różne oferty w obrębie obu tych technik ocieplania poddaszy.