Dlaczego plisy okienne są aż tak funkcjonalne?

Kiedy w naszej małej rodzinie pojawił się jej nowy członek, byliśmy ogromnie podekscytowani. Zawsze marzyliśmy o dziecku, a gdy nadzieje w końcu stały się rzeczywistością, nie dało się ukryć zachwytu i szczęścia. Mimo wyczekiwania i dużych emocji nie mogliśmy jednak zapomnieć o wcześniejszym przygotowaniu pokoju. Wiedzieliśmy, że będzie to dziewczynka, dlatego nie musieliśmy się martwić o odpowiedni kolor całego wystroju czy zabawki. Problemem były jednak duże okna i ilość wpadającego światła.

Rolety plisowane — świetny wybór do dziecięcego pokoju

plisy okienne z WrocławiaOczy małych dzieci są niezwykle wrażliwe na światło. Promienie słoneczne potrafią oślepić młodego człowieka, a także bardzo utrudnić mu spokojny sen, co często skutkuje rozdrażnieniem i zmęczeniem. Dlatego chcieliśmy zrobić wszystko, by do pokoju naszej córeczki znaleźć jak najlepsze rozwiązanie. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowaliśmy się kupić plisy okienne z Wrocławia. Podczas wizyt w sklepach prosiliśmy doradców o pomoc w wyborze i wszyscy byli zgodni, że będzie to najlepszy sposób na skuteczną ochronę przed słońcem. Plisy pozwalają na swobodną regulację długości, dzięki czemu bez problemu można zakryć nimi uciążliwe promienie. Sprawiają też, że temperatura w pomieszczeniu jest niższa, co także jest niezwykle istotne dla komfortu dziecka. Co więcej, niektóre modele mają funkcję wyciszania hałasów, co sprawia, że świetnie nadają się do pokojów najmłodszych członków rodziny.

Kiedy przyjechaliśmy do sklepu, aby wybrać idealną wersję kolorystyczną, byliśmy zdumieni, że jest ich aż tak wiele. Ciemne kolory pozwalały uzyskać jeszcze większy cień, a jasne wyglądały niezwykle nowocześnie. Ucieszyliśmy się, gdy odkryliśmy wzory stworzone z myślą o dziecięcych pokojach. Bez trudu znaleźliśmy idealny model, który świetnie zgrał się z całym wnętrzem.