Dekoracyjna śnieżna kula

Mając swój własny pokój, chcemy go urządzić w indywidualny sposób. Ustawiamy niezbędne meble, oraz stawiamy różne elementy dekoracyjne, które dodają mu wyrazu. Część tych rzeczy dostajemy, inne przywozimy jako pamiątki z wakacji a jeszcze inne kupujemy, ponieważ urzekły nas swoim pięknem. 

Gdzie kupić śnieżną kulę?

śnieżne kuleW większości przypadków to kobiety się zajmują dekoracją wnętrz, bo mają w tym większe doświadczenie. Czasem wystarczy parę kwiatków, aby surowy pokój stał się oazą relaksu. Niektóre dekoracje nawiązują do pewnych okazji takich jak święta i są to na przykład śnieżne kule. Jest to gustowny element dekoracyjny, który także może być zabawką. Jest ona wykonana z grubego szkła wypełnionego płynem, a w środku posiada jakąś figurkę otoczona małymi drobinkami imitującymi śnieg. Po przywróceniu kuli do góry nogami, drobinki zaczynają się swobodnie przemieszczać, tworząc efekt padającego śniegu. Najczęściej w sklepach możemy spotkać kulę w rozmiarze dużej pomarańczy o średnicy dziesięciu centymetrów, ale po odwiedzeniu paru punktów, znajdziemy też mniejsze modele. Śnieżna kula stoi na stabilnej podstawce, do której jest przyklejona na stale. Dzięki wykonaniu z grubej warstwy szkła, kula jest niemalże nie do rozbicia. Doskonale nadaje się na oryginalny prezent dla bliskiej osoby, dlatego często możemy ją znaleźć w sklepach z pamiątkami i gadżetami urodzinowymi. Poza śnieżnymi dostaniemy także inne kulę wypełnione na przykład brokatem, albo małymi kuleczkami w różnych kolorach.

Co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe modele, jednak nadal najpopularniejszy jest ten ze śniegiem i aniołkiem, albo Mikołajem po środku. Spora część ludzi śnieżną kulę kojarzy że świętami, bo kiedyś był dostępny tylko jeden wzór i prawie każdy go miał u siebie w domu.