Czym przykryć basen?

 

Prawie każdy z nas uwielbia korzystać z basenu, niezależnie od tego, czy potrafi pływać, czy nie. Niektórzy z nas mają ten komfort, że basen mogą rozstawić na własnej działce. Jeśli jesteśmy tymi szczęśliwcami, warto zastanowić się nad zakupem specjalnej folii, która zapewni wiele korzyści.

Montaż folii solarnej – czy to ma sens?

folia solarnaFolia solarna, to przeznaczony do basenów rodzaj folii, dzięki któremu możemy cieszyć się wieloma korzyściami i udogodnieniami. Jeśli przykryjemy basen folią solarną, zwiększymy wychwytywanie energii słonecznej i zmniejszymy odparowywanie wody. Poza tym rozwiązanie to pozwoli również na zmniejszenie zużycia środków chemicznych, co będzie bardzo ekologiczne. Zazwyczaj stojąc przed wyborem folii solarnej, mamy kilka opcji. Opcje te różnią się głównie kolorem, ale także właściwościami. Niektóre rodzaje folii mogą nawet zapobiegać rozwojowi glonów i alg. Mówi się o tym, że folia solarna potrafi podnieść temperaturę wody aż o 8 stopni. Dzięki temu promienie słoneczne przedostają się do basenu, a ciepło zatrzymuje się wewnątrz. Takie przykrywanie pozwala na wyeliminowanie parowania aż do 98 procent, co znacznie zmniejszy opłaty za wodę i jej zużycie. Przykrywając basen mamy pewność, że nie dostaną się do niego żadne nieczystości, które potrafią zepsuć wodę. Mowa tutaj o liściach, ptasich odchodach, ziemi. Tak naprawdę przykrywanie basenu pozwala na spore oszczędności. Zmniejsza koszty wody, ogrzewania, prądu, a także koszty środków chemicznych, których zużyjemy znacznie mniej.

Jeśli zastanawiamy się nad zakupem folii solarnej, warto rozważyć wszystkie korzyści, które nam to zapewni. Nie chodzi jedynie o oszczędność pieniędzy, ale również czasu. O taki basen będziemy musieli znacznie mniej dbać. Poza tym mówi się o tym, że montaż folii solarnej zwróci się już w okresie poniżej roku.