Automatyczny system do podlewania trawy

Trawnik musi być podlewany, szczególnie jeśli teren, na którym sie znajduje należy do suchych. Jednak nie trzeba tego robić samemu. Możemy sobie nawet nie zdawać sprawy, że jest on podlewany, poprzez podziemny system. Woda, którą podlewamy nasz trawnik nie musi nawet pochodzić z wodociągów, lecz z opadów deszczu. Bardzo łatwo jest zainstalować ten system w ogrodzie lub przed domem.

Jak podlewa się trawnik automatycznie?

system podlewania trawnikaSystem działa dość nieskomplikowanie. Pod ziemią znajduje się zbiornik na wodę opadową. Pod trawnikiem znajdują się przewody rurowe, które transportują wodę prosto do trawnika. System podlewania trawnika może działać z wykorzystaniem pompy elektrycznej oraz mechanicznej, zależnie od tego, co dokładnie potrzebujesz. Jeśli elektroniczna, to będzie znajdować się ona w zbiorniku, a Ty przełącznikiem włączysz podlewanie trawnika na około trzy minuty. Pompa mechaniczna do systemu podlewania jest najtańszym rozwiązaniem, gdyż nie wymaga użycia prądu. Wystarczy pompować ręcznie przez podobny czas, a trawa zostanie dostatecznie podlana. Systemy montuje się głównie przed wykonaniem takiego trawnika, ale można to zrobić później. Oczywiście trawnik będzie wtedy potrzebował chwili na to, aby powrócić do swojej kondycji. Trwa to około dwóch tygodni, ale warto. Nawet podczas suszy będziesz miał zieloną trawę przed swoim domem.

Jeśli jesteś faktycznie zainteresowany tym, aby Twój trawnik był zawsze podlany zainwestuj w ten system. Nie będzie to dla Ciebie stratą pieniędzy. Zyskasz także czas. Podlewanie zwykłym wężem ogrodowym jest dużo dłuższe. Pamiętaj, że nie zużywasz także wody, za którą musisz płacić. Deszczówka to najlepsza woda do podlewania, a system korzysta tylko z niej. Zbiornik na nią umieszczony jest pod ziemią.